Badanie na czczo przed RM głowy

Dzień dobry, dlaczego przed badaniem RM głowy muszę być na czczo tj.5h nic nie jeść przed badaniem? Ma to być badanie z kontrastem. Mam wątpliwości, bo to już któreś z kolei badanie i nikt wcześniej nie wspomniał o tym fakcie przed badaniem. Czym może zaszkodzić niezachowanie "diety" przed badaniem? Z poważniem Joanna

Piotr Pilarski

Możliwe, że jest to podyktowane chęcią uniknięcia wymiotów na skutek podania kontrastu.

Pozdrawiam.