Czy lekarz jest konieczny przy wykonywaniu RM głowy?
Dzień dobry! Tydzień temu miałem robione MRI głowy bez kontrastu, przy którym nie był obecny lekarz. Dzisiaj otrzymałem telefon ze szpitala z wezwaniem do wykonania dodatkowych ujęć z podaniem kontrastu. Jestem zestresowany i z powodu samego wezwania, jak również z powodu konieczności podania kontrastu (źle wspominam kontrast przy CT którą miałem wykonywaną kilka lat temu). Czy moje obawy są zasadne?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka
Witam. Watpliwości przy opisie badania MRI i konieczność podania kontrastu prosze potraktować jako chęć dobrego wykonania badania. Kontrast podawany przy TK oraz MRI są zupełnie innymi substancjami i odczucia nie muszą sie powtórzyć. Zdecydowanie namawiam na dokończenie diagnostyki w sugerowany sposób. Pozdrawiam