Co oznacza rezonans głowy z opcją naczyniową?
Witam. Neurolog skierował mnie na badania rezonansu. W skierowaniu ujął informacje iż prosi dla mnie o badanie rezonans głowy z opcją naczyniową. Czy to znaczy że mam mieć zrobione dwa badania MRI głowy plus rezonans głowy angio plus kontrast?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Oznacza to badanie z podaniem kontrastu, który uwidoczni struktury naczyniowe. Wszystko odbywa się podczas jednego badania.
Badanie MRI jest badaniem struktury tkanki mózgowej, dodatkowa opcja angio jest badaniem naczyń mózgu. W przypadku angio- rezonansu nie podaje się kontrastu. Kontrast podaje się w opcji angio-TK naczyń mózgowych.