Co oznacza rezonans głowy z opcją naczyniową?

Witam. Neurolog skierował mnie na badania rezonansu. W skierowaniu ujął informacje iż prosi dla mnie o badanie rezonans głowy z opcją naczyniową. Czy to znaczy że mam mieć zrobione dwa badania MRI głowy plus rezonans głowy angio plus kontrast?

Aleksander Ropielewski

Oznacza to badanie z podaniem kontrastu, który uwidoczni struktury naczyniowe. Wszystko odbywa się podczas jednego badania.