Badanie na toksoplazmozę przed planowaną ciążą

odebrałam własnie wyniki badan na toksoplazmoze nie jestem w ciazy ale planuje miec dziecko moje wyniki :IgG ,o,1 wynik ujemny <1,o wynik wątpliwy 1,0-3,0 wynik dodatni powyzej 3,0 czy powinnam powtorzyc badania bo naprawde zalezy mi na dziecku wyniki mojego chłopaka :IgG 49,2 wynik ujemny <1,0 wynik wątpliwy 1,0-3,0 wynik dodatni powyzej 3,0IgM 0,19 wynik ujemny<0,8 wątpliwy 0,8-1,0 dodatni>1,0

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Badanie partnera w kierunku toksoplazmozy zasadniczo nie ma sensu. Podnay przez Panią poziom IgG - 0,1 wyklucza przebycie zakażenia. Nie oznaczyła Pani jednak IgM, co wyklucza możliwość oceny obecności świeżego zakażenia.