Badanie na toksoplazmozę w 7 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 7 tygodniu ciąży i zrobiłam badania na toxoplazmoze. Moja wyniki to Igm 1,180 a Igg <0,130.Wynik awidność przeciwciał niemożliwy do oznaczenia. Trochę się martwię, że jest coś nie tak. Czy takie wyniki oznaczają zarażenie? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania. Pozdrawiam, Kamila

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani norm referencyjnych dla laboratorium w którym wykonała Pani badanie, co uniemożliwia interpretację. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem prowadzącym ciążę, który zinterpretuje wyniki.