Wysoki wynik awidności w badaniu na toksoplazmozę

Bardzo proszę o pomoc. Rok temu zrobiłam badania i wyniki były takie: IgG ilościowo 119, IgM półilościowo 1,31, wynik awidności wysoki. Dwa dni temu powtórzyłam wyniki i są takie: IgG 29,1, a Igm 0,685. Proszę o szybką odpowiedź, bo bardzo się martwię - jestem w ciaży, same poczatki. Ostatnia ciąża obumarła w 9 tygodniu. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie podała Pani zakresów norm stosowanych w laboratorium, w którym wykonywane były badania, co utrudnia interpretację wyników. Można jednak powiedzieć, że już przed rokiem awidność IgG była wysoka, co świadczy o tym, że zarażenie nie było świeże. Spadek miana przeciwciał w ostatnim oznaczeniu (zakładam, że robione było ono w tym samym laboratorium, co pierwsze badanie) potwierdza, że nie ma cech świeżej infekcji, a tym samym, że płód jest bezpieczny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.