Badanie poziomu glukozy na czczo

Dzień dobry, mam 40 lat i moje ostatnie badanie poziomu glukozy na czczo wyniosło 110.8 mg/dl (2 poprzednie badania wykonane w odstępie 3m-cy to: 112 i 124 mg/dl ). Jestem osobą szczupła i nigdy nie miałam nadwagi ale od roku odczuwam ogromne zmęczenie i nadmierną senność..Prawie nie jadam słodyczy i nie piję słodkich napojów, zadko jadam mięso - skąd więc ten podwyższony poziom cukru? Dziękuję

Prawdą jest, że cukrzyca i inne zaburzenia gospodarki glukozą występują wielokrotnie częściej u osób otyłych bądź z nadwagą. Niestety osoby szczupłe też, choć w mniejszości, należą do tej grupy chorych. Dlaczego tak się dzieje może być tematem długiego wykładu a z drugiej strony medycyna nie zawsze jest w stanie odpowiedzieć na ten problem. Generalnie Pani wartości glukozy na czczo wskazują na stan przedcukrzycowy zwany nieprawidłową glikemią na czczo. Już dziś wskazana jest konsultacja lekarska w tym temacie i ewentulana diagnostyka gł. z uwzględnieniem testy tolerancji glukozy.