Badanie prolaktyny w 11. dniu cyklu

Witam, Czy badanie Prolaktyny w 11dniu cyklu daje wynik prawidlowy? Powinnam go powtórzyc w 21dniu cyklu ? Ostatnio wykonywalam USG piersi - stwierdzono liczne torbiele? Czy są groźne ? mam sie czym przejmowac ? Co one powoduja w przyszlosci ? Badanie kontrolne mam za 6miesiecy. Jakie badania powinnam wykonać zeby potwierdzić PCOS? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Aby rozpoznać pcos mozna wykonać usg przezpochwowe narządów rodnych. Proponuje oznaczyć poziom prolaktyny w 21 dc