Badanie RTG klatki piersiowej 70-letniej osoby

Witam, proszę o interpertację wyników badania babci (70lat), RTG klatki piersiowej w I rzucie o treści: Zaznaczone cechy zastoju w krążeniu małym. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń miąższowych. Cień serca nieposzerzony. Dziękuję za odpowiedź :)

"Cechy zastoju w krążeniu "mogą świadczyć o nieprawidłowym przesączaniu się płynu do przestrzenie międzypęcherzykowej. Tego typu zjawisko może mieć miejsce np. w niewydolności serca. Na pewno wymaga wyjaśnienia przez lekarza prowadzącego lub kardiologa