Badanie RTG płuc i grypa
W 2014 roku miałam robione RTG ( w normie) teraz w trakcie grypy robione RTG - bez zagęszczeń miąższowych, wzmożony rysunek zrębu, pasmowate cienie przyoskrzelowe w dolnych polach (cechy włóknienia) Byłam u pulmenologa - kazał czekać aż minie infekcja. Czy włóknienie może być związane z przebytą infekcją? Czy jest to niebezpieczne? Ja optycznie różnicy miedzy 2014 a 2016 na zdjęciu RTG nie widzę. Nigdy nie paliłam, nie pracowałam w trudnych warunkach.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Włóknienie może świadczyć o przebytej infekcji, sugeruję kontrolne rtg za kilka miesiecy.
Pozdrawiam