Cechy włóknienia w opisie RTG a samoistne włóknienie płuc

Witam. Przechodzę zapalenie oskrzeli. Mam skłonność do infekcji zarażam się od dzieci. Zrobiono mi RTG, w opisie: Płuca bez zagęszczeń miąższowych ze znacznie wzmożonym rysunkiem zrębu i pasmowatymi ciniami przyoskrzelowymi w dolnych polach(cechy włóknienia) kąty przeponowo- żebrowe wolne. Serce lewokomorowe Aorta w granicach normy Krążenie płucne wydolne" Dwa lata temu RTG płuc było Ok. Martwią mnie te włóknienia czy jest to samoistne włóknienie płuc? Nigdy nie zapaliłam nawet 1 papierosa.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest dalsza diagnostyka, proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa