Badanie SHBG i testosteronu

Witam co to jest SHBG ostatnio robilam wyniki badan i jest on przekroczony praktycznie 2krotnie 207,90nmol/l natomiast testosteron 54,93-ng/dl tez gorna granica..prosze o odpowiedz wizyte mam dopiero za miesiac.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Jest to białko wiążące hormony. Wynik wskazuje na zbyt duża ilość tego białka a tym samym większa ilość hormonów związanych.