Badanie tarczycy i planowanie ciąży a podejrzenie Hashimoto

Witam. Planuję ciążę. Miałam tsh 3,1 (0,27-4,2), gdy ginekolog-endokrynolog zapisał mi Eutyrox 25 i Jodid 100, podejrzewając niedoczynność i Hashimoto. Zalecił kontrolę za 2 m-ce i wstrzymać się z ciążą. Inny endokrynolog zrobił usg tarczycy-nieco pomniejszona i zlecił badania: tsh 3,34 (0,35-4.94), ft3 3,01 (1,7-3,7), ft4 1,02 (0,7-1,5), anty Tpo 45,02 (0-5,61). Stwierdził Hashimoto, zapisał Eutyrox 50, zalecił starać się o dziecko. Czy to na pewno Hashimoto? Czekać z ciążą? Dziekuję za odp.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, dla kobiet w wieku rozrodzczym TSH powinno wyonosić poniżej 2,5. Proszę stosować euthyrox 50 zgodnie z zaleceniami. Pozdrawiam