Badanie poziomu TSH oraz stosowanie Euthyrox 25 i Jodid przed ciążą

Witam. Planuję ciążę. Miałam tsh 3,1 (0,27-4,2), Zrobiłam usg tarczycy-nieco pomniejszona i badania: tsh 3,34 (0,35-4.94), ft3 3,01 (1,7-3,7), ft4 1,02 (0,7-1,5), anty Tpo 45,02 (0-5,61). Ginekolog-endokrynolog zapisał mi Eutyrox 25 i Jodid 100, podejrzewając niedoczynność i Hashimoto. Zalecił kontrolę za 2 m-ce i wstrzymać się przez ten okres z ciążą. Czy taka dawka leku jest odpowiednia przed ciążą? Czy trzeba zaczekać z ciążą przez 2 m-ce stosowania leków? Proszę o odpowiedź endokrynologa.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego. Ewentualnie udać się na konsultację endokrynologiczną, bez obejrzenia usg i poznania objawów można jedynie stwierdzić podwyższone miano przeciwciał.