Wzrost poziomu TSH u kobiety w ciąży pomimo przyjmowania leku Euthyrox

witam 1 wynik tsh mialam 2.51 w 6tyg ciazy dostalam od razu eutyrox 25 i jodid i natsepne badania w 10ty wyszly tsh 3,61 ft3 3,13 ft4 1,21 atg 14,56 atpo 9,8 dlaczego po miesiacznym braniu euthyrox n 25 i jodid tsh nie spadło tylko poszło w góre. ??prosze powiedziec czy to nie zaszkodzi dziecku ? leki biore ale bardzo sie boje :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że powinna być Pani pod stałą opieką specjalisty endokrynologa, który powinien modyfikować dawki leku w zależności od wieku ciąży i aktualnych wyników. Hormony wolne są w normie, więc póki co nie ma zagrożenia dla dziecka.