Badanie USG dopochwowe w 11. dniu cyklu

Miałam wykonywane USG dopochwowe w 11 dniu cyklu (mój cykl trwa 27 dni), mój ginekolog początkowo wykrył cystę na jajniku, zaczął ją mierzyć i po ok. 2 minutach które trwały wieczność stwierdził, że nie, jednak nie jest to cysta a zaczęła się owulacja... Wiem, że powinnam ufać swojemu lekarzowi ale zasiał on we mnie niepokój. Czy w 11 dniu cyklu mój lekarz mógł pomylić cystę z owulacją, czy powinnam udać się do innego lekarza na konsultacje, czy aby na pewno nie mam cysty na jajniku ?

Pęcherzyk owulacyjny właśnie jest torbielą - cystą i nikt tu nie popełnił błędu. Należy cieszyć się ze skrupulatności i dokładności badającego.