Badanie USG szyi i interpetacja

USG tt szyi. Proszę o interpretacje. To badanie zrobilam dzieki Wam lekarze!! Przepływy prawidłowe. Istotnie wąskie tt. Kregowe lewa 2.5mm prawa 2.1 mm. Suma ich srednic znacznie poniżej normy. Niejednorodna guzowata torbielowata tarczyca.

Wynik wskazuje na występowanie wola guzowatego tarczycy oraz zwężenia tętnic kręgowych. Taki wynik USG sugeruje wykonanie konsultacji u endokrynologa (tarczyca) oraz neurologa (zawężenie tętnic szyjnych).