Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie w kierunku jersiniozy

Witam Serdecznie! Wykryto u mnie jersinioze przez badanie krwi,dostałam antybiotyk na dwa tygodnie unidox.Czy po przez krew mozna inaczej zbadać ,czy nadal ma się ją?mam problem ponieważ mieszkam za granicą,a lekarze niechcą mi zrobić badani krwi,bo z kału wyszło mi pozytywnie.W polsce miałam to samo,ale bylo bez problemu.A zalezy mi na tym czy nadal mam,czy to znikło?Proszę o pomoc
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, badanie kału jest badaniem podstawowym i wynik pozytywny potwierdza zakażenie. Badania krwi (serologia) wykonuje się tylko w razie niepewnego rozpoznania. Możliwości zależą od konkretnego laboratorium (badania immunologiczne, radioimmunologiczne, testy aglutynacji).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy