Ból jądra i krwawienie z odbytu
Witam Państwa, ja mam taki problem. Czasem co jakiś czas, a przeważnie dzieje się to jak jestem za granicą. Mam bóle jądra czasem, te bóle są dość intensywne, także pojawia się ból w dolnej części brzuch. Dzisiaj przy oddawaniu stolca miałem krwawienie z odbytu. Chciałbym się dowiedzieć czy te przyczyny mogą być ze sobą połączone. Ostatnio jak byłem w Polsce byłem u urologa robił mi badania USG. Nic nie wykrył. Tu za granicą też byłem u lekarza, ale dalej było tak samo. Jeżeli możecie odpiszcie.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie! Objawy raczej nie są ze sobą powiązane, chociaż nie można tego jednoznacznie wykluczyć. Jeżeli urolog po badaniu i wykonaniu badań dodatkowych nie stwierdził patologii, a mimo to dolegliwości bólowe jąder nadal będą nawracały konieczna jest niestety ponowna konsultacja, również najlepiej z urologiem. Innym problemem jest krwawienie z odbytu. Każde pojawienie się krwi w stolcu powinno zostać skonsultowane z lekarzem - konieczne jest wykonanie badania per rectum (ocena odbytu), gdyż najczęściej źródłem krwawienia są żylaki. Niestety również inne choroby, w tym nowotworowe mogą odpowiadać za podobne objawy. Konieczne jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (w tym badania kału na krew utajoną) oraz badania USG jamy brzusznej.Wszystkie badania można wykonać w ramach podstawowej opieki medycznej. Pozdrawiam