Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bakteria Pseudomonas aeruginosa

Witam, mój chłopak nie dawno miał robiony zabieg PCNL. Po zrobieniu kontrolnych badań (posiew moczu) wyszła mu bakteria Pseudomonas aeruginosa liczność >10^5CFU/1ml moczu. Czy musi to leczyć lekarz urolog czy rodzinny może również?, wiadomo kolejki do urologa są długie. I czy przez kontakt seksualny ja też mogę się tym zarazić?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, jeśli nie ma pozostałości kamienia i zabieg był doszczętny to zakażenie może leczyć lekarz rodzinny - oczywiście na podstawie antybiogramu. Zarażenie przez kontakt seksualny baaardzo mało prawdopodobne, raczej niemożliwe (choć w tym zakresie natura jest bardzo pomysłowa i przekorna:)). Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy