Bakteryjne zapalenie płuc u 3-latki

Witam. Moja córka ma 3 lata i ma zapalenie płu bakteryjne, zaczelosie od wysokiej temperatury (40). Mieszkamy w Angli, mielismy duzo problemow z lekarzami. Mała była 2 dni w szpitalu, była podlaczona do tlenu przez 24h.Antybiotyk 3 razy dziennie. Temperatura zeszła, zaczeła pić plyny, ale w ogole nie chce jeść, jak troche zje, to zaraz wymiotuje, czy to jest normalne?Martwie się bo jest bardzo osłabiona, to juz trwa 8 dni,caly czas spi, mowi,że brzuszek ją boli, prosze o rade co mam dalej robic.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wymagają pilnej konsultacji pediatrycznej. Jeśli dziecko jest osłabione oraz zgłasza dolegliwości bólowe brzucha, a przy tym wymiotuje, to istnieje wysokie ryzyko odwodnienia. Być może konieczna będzie ponowna hospitalizacja. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą.