Bardzo wyraźne cechy bioelektryczne senności i snu

Moje dziecko mialo robione badanie EEG glowki,ma 1 rok i 9 miesiecy. Badanie wykonano w czuwaniu,sennosci i snie spontanicznym.W czuwaniu w tylnych okolicach widoczna jest czynnosc 7-8Hz o ampl.do 60uV.We snie cechy bioelektryczne sennosci i snu sa wyrazne.W przednich okolicach obustronnie,z przewaga po stronie lewej widoczne sa nieliczne pojedyncze i w grupach fale ostre o ampl.do 120 u V.

EEG jest badaniem, które zawsze !!! interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o chorobie. Tak jak np. może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.
Proszę zgłosić się do lekarza, który badanie zlecił.