Bezobjawowe WZW typu B

Witam, mój znajomy od niedawna mieszkający w Niemczech choruje na wzw typu B od kilku lat bez objawowo.Co jakiś czas robił tylko badania, rzekomo nie zarażał.W Niemczech trafił do lekarza, tam nie mając polskiej dokumentacji po pobraniu krwi pobrali mu wycinek z wątroby. I rozpoczęto kurację lekami.Znajomy twierdzi, że lekarze mówią,że nie zaraża.Jednak ja się boję.Wszędzie czytam, że jeśli robiona jest biopsja to osoba chora również zaraża.Bardzo proszę o podpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez znajomości dokumentacji medycznej nie można odpowiedzieć na postawione pytanie. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym partnera.