BHCG a wczesne poronienie

Witam 8 sierpnia wykonałam test ciążowy który okazał się pozytywny. Na przełomie 9-10 sierpnia doszło do krwawienia i 11 08.2014 lekarz ginekolog stwierdził wczesne poronienie. Również 11.08.2014 wykonał badanie na poziom beta hcg i wynik: 13,63 mIU/ml.Ponieważ spóźnia mi się okres w dniu wczorajszym znów zrobiłam test i wyszedł pozytywny i dodatkowo badanie hormonu beta hcg wynik 42,73 mIU/ml. Czy mogę uważać że jestem w ciąży? W poniedziałek mam wizytę u totalnie innego lekarza

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy powtórzyć badania poziomu BETAhcg. Warto także wykonać badanie USG. Proszę udać się na wizytę do lekarza w umówionym terminie.