Wynik BHCG a poronienie samoistne

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 1 września, po upływie tygodnia od spodziewanej kolejnej miesiączki zrobiłam test c. - wyszedł pozytywny(kreska testowa bardzo blada). 11 października dostałam krwawienie przypominające normalną miesiączkę. Myślałam, że to poronienie samoistne, ale po upływie tygodnia wynik beta hcg wynosi 133. Co to może oznaczać? USG wewnątrz nie wykazało ciąży.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik beta-hCG może wskazywać na ciążę. Jeśli jednak krwawiła Pani, konieczna jest ponowna ocena beta-hCG. Bardziej istotna niż pojedyncza wartość jest bowiem dynamika zmian.