Samoistne poronienie a kolejna ciąża

Witam . Poroniłam samoistnie trzy i pół tygodnia temu . Zrobiłam rano test ciążowy , ponieważ od paru dni boli mnie podbrzusze .Nie jest to intensywny ból , ale jest . Zwłaszcza gdy coś dźwigam ciężkiego. Test wyszedł pozytywnie chciałam się dowiedzieć czy to możliwe . ze organizm już się zregenerował i to ciąża ?Mój lekarz pozwolił mi na kolejna próbę po pierwszej miesiączce .

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie było miesiączki od czasu poronienia to dodatni wynik testu może świadczyć o nie całkowitym wydaleniu tkanki łożyskowej produkującej beta hCG wykrywanym przez testy ciążowe.