Biała plama w okolicach pochwy - co to?

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam w okolicy pochwy białą plamę (nie jest ona zaczerwieniona ani się nie łuszczy) w dodatku włosy na której rosną również są koloru białego/siwego. Może to być powiązane z tym, że w ostatnim czasie leczyłam się na grzybicę pochwy oraz w okolicach warg sromowych wyrósł mi włókniak, który za pomocą maści został usunięty?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety opis zmiany nie dostarcza zbyt wielu informacji. Ważna jest m.in. twardość zmiany, dokładne umiejscowienie, tkliwość.
Opisana zmiana jest nieswoista, może mieć związek z leczeniem włókniaka. Warto sprawdzić w ulotce leku stosowanego w celu usunięcia włókniaka czy nie ma w działaniach niepożądanych opisanego podobnego efektu.
Wskazana jest ocena dermatologiczna aby można było postawić jednoznaczne rozpoznanie i wdrożyć ewentualne leczenie.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl