Swędzące krostki na wargach sromowych

Witam. Na wargach sromowych małych od wewnętrznej strony pojawiły mi się malutkie krosteczki. Wyszły mi one w 2 dzień trwania miesiączki. Odkryłam je przez to, iż odczuwałam uporczywe swędzenie. Krostki nie zeszły, wargi małe sa zaczerwienione, a całe wargi mi się powiększyły, ale swędzi już mniej. Dodatkowo odczuwam ból w podbrzuszu po lewej stronie. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą mieć podłoże alergiczne, ale aby wykluczyć inne przyczyny (np. zapalne) konieczne będzie badanie fizykalne i wywiad.
Czasami odczyn alergiczny wiąże się ze zmianą środków higienicznych, piorących, bielizny (barwiony materiał), proszę się zastanowić czy nie miało to miejsca.

Jeśli zmiany nie ustąpią w ciągu tygodnia to należy zgłosić się do ginekologa lub dermatologa w celu wyjaśnienia przyczyny.

Redakcja abcZdrowie.pl