Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzące krostki na wargach sromowych

Witam. Na wargach sromowych małych od wewnętrznej strony pojawiły mi się malutkie krosteczki. Wyszły mi one w 2 dzień trwania miesiączki. Odkryłam je przez to, iż odczuwałam uporczywe swędzenie. Krostki nie zeszły, wargi małe sa zaczerwienione, a całe wargi mi się powiększyły, ale swędzi już mniej. Dodatkowo odczuwam ból w podbrzuszu po lewej stronie. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane objawy mogą mieć podłoże alergiczne, ale aby wykluczyć inne przyczyny (np. zapalne) konieczne będzie badanie fizykalne i wywiad.
Czasami odczyn alergiczny wiąże się ze zmianą środków higienicznych, piorących, bielizny (barwiony materiał), proszę się zastanowić czy nie miało to miejsca.

Jeśli zmiany nie ustąpią w ciągu tygodnia to należy zgłosić się do ginekologa lub dermatologa w celu wyjaśnienia przyczyny.

Redakcja abcZdrowie.pl
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy