Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biała, twarda i chropowata plama na napletku penisa

Witam, niedawno na napletku pojawila mi sie biala plama (chropowata i twarda w dotyku) ktora powoli rozprzestrzenia sie po nim (tylko po napletku) czym moze to byc spowodowane? brak higieny? i jezeli to mozliwe co moglo by pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, bym bez dokładnej oceny zmiany postawiła jakąkolwiek diagnozę, aczkolwiek opis wskazuje, że może być to rogowacenie białe (leukoplakia). Ponieważ 3-6% takich zmian może ulegać transformacji w nowotwór, wskazana jest konsultacja urologiczna.

0

Witam, prawdopodobne przyczyny to: liszaj, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, grzybica. Trudno po takim opisie jednoznacznie postawić diagnozę. Należy zastosować tribiotic z apteki bez recepty jeśli zmiana nie ustąpi w ciągu 14 dni należy zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy