Biała wydzielina zbierająca się w kącikach oczu

Witam. Jakieś 3 tyg. temu miałem delikatny stan zapalny w oczach. Dostałem dicortinef i byłem u okulisty. Pani powiedziała że oczy są zdrowe, jednak co parę godzin zbiera mi się odrobina białej wydzieliny (wielk. ziarenka piasku) w kąciku.Pani powiedziała , że mam trochę suche oczy i dała mi blephasol do przemywania powiek. Noszę soczewki i zalecono mi 2 tygodniową abstynencję. Czy ta wydzielina to coś normalnego? Czy będę mógł nosić soczewki? Dodam, że ostatnio nosząc socz. trochę mnie uwierały

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana wydzielina jak najbardziej może być konsekwencją suchości gałek ocznych oraz stosowania soczewek kontaktowych. Póki co proszę postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty okulisty. Prawidłowe leczenie najpewniej umożliwi powrót do stosowania soczewek.