Białe krostki u 25-latki z cerą tłustą

Witam mam 25 lat i zauważyłam, że od kilku miesięcy na mojej tłustej cerze pojawiają się drobne białe krostki, które nawet przy delikatnym naciśnięciu od razu pękają. Wcześniej leczyłam się u dermatologa, jednak miałam wtedy problem z bolesnymi, podskórnymi krostami, takich jak te nigdy nie miałam. Krostki bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Zastanawiam się czy to efekt zbyt mocnych kosmetyków antytrądzikowych, których używam lub zbyt nawilżającego kremu na noc. Czy można to jakoś zaleczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią krostki to najpewniej zmiany trądzikowe. Być może konieczna jest korekta leczenia. Sugeruję zatem konsultację dermatologiczną.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl