Co oznaczają białe krostki na dekolcie?

Dzień dobry. Od około dwóch miesięcy borykam się z problemem małych białych pryszczyków na dekolcie, szyi oraz żuchwie. Są malutkie, wypełnione jakby wodą i od razu pękają przy delikatnym naciśnięciu. Szybko znikają a na ich miejse pojawiają się nowe. Po wyciśnięciu zostaje czerwona plama. Jest ich naprawdę dużo. Nie zmieniałam diety ani stałych leków. Miesiąc przed pojawieniem się tej zmiany skórnej lekarz zwiększył mi metforminę. Czy to potówki? Jak je zwalczyć i od czego powstają?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa.
Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań.
I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl