Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białe naloty o nieprzyjemnym zapachu w gardle

W moim gardle pojawiały się białe naloty o nieprzyjemnym zapachu, przy ich wyciskaniu pojawiały się sporadyczne krwawienia z kraterow migdałów. Laryngolog przepisał Xorimax 500, kazał płukać azulanem (problem znikł na jakiś czas) i przepisał roztwór jodu do płukania. Po pewnym czasie problem znowu wrócił. Zrobiłem wymaz-wynik: gronkowiec złocisty. Wziąłem Sudamed (gronkowiec był wrazliwy), bo gromadzi się szczególnie w migdałach ponoć. Teraz problem znów wraca. Co robić? 19 lat.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Zagrożenia zabiegu balonikowania

Balonikowanie to jedna z metod leczenia zapalania zatok. Czy istnieją jakieś zagrożenia dla zdrowia po wykonaniu tego zabiegu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Sa dwie możliwości: zachowawcza: czyli znow wymaz i antybiotyk, druga mozliwosc to chirurgiczna: czyli usuniecie migdałów. Co do opinii laryngologów to nie ma jednomyslnej metody, niektorzy sa za rozwiazaniem pierwszym, inni za drugim. Pewno jest jedne: bez badania niewiele mozna pomoc. Proponuje skonsultować sie z jeszcze jednym laryngologiem.

0

Witam. Skuteczne jest płukanie jamy ustnej i gardła wody z dodatkiem olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Olejek musi być 100% naturalny ( firma dr. Beta, Etja lub Avicenna), kupiony w aptece lub sklepie zielarskim i zastosowany w proporcji 10 kropli na szklankę wody. Raz dziennie proszę umyć zęby czystym olejkiem ( 2 krople na szczoteczkę), zalecam też ssanie i żucie korzenia imbiru. Dobrze byłoby inhalować się olejkami eterycznymi ( kominek zapachowy) po 3 krople olejku z drzewa herbacianego, lawendowego i tymiankowego - na wodę. Po wyleczeniu co jakiś czas kurację proszę profilaktycznie powtórzyć. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy