Gronkowiec koagulazoujemny metycylinowrażliwy wrażliwy na cefaloasporyny

Gronkowiec koagulazoujemny (CNS) metycylinowrażliwy (MSCNS/MSSE) wrażliwy na cefaloasporyny. Witam posiadam właśnie ten szczep gronkowca na wymazie z napletka, męczę się z nim już od długiego czasu najpierw u dermatologów ale miałem tylko maście stosowałem tez olejek z drzewa herbacianego, nie pomogło. Teraz lekarz mi przepisał Biodroxil 1000, ale po 5 dniach nie widać żadnych zmian nadal zaczerwienienia tyle samo co wcześniej, nie wiem co robić może ktoś mi doradzi jakiś inny lek lub kurację.

Aleksander Ropielewski

Objawy powinny ustąpić po zastosowaniu wspomnianego antybiotyku (bakteria wrażliwa na jego działanie). Jeżeli mimo zakończenia kuracji objawy się będą utrzymywać to konieczne będzie zastosowanie innego antybiotyku.