Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białe plamki na wargach, w kącikach ust i na dziąsłach a grzybica

Witam. Od jakiegoś czasu po obudzeniu się na wargach,w kącikach ust,czasami na dziąsłach pojawiają się białe plamki.Myślałem,że to nic poważnego i się tym nie przejmowałem,jednak dziś skłoniłem się do sprawdzenia i ...zamarłem - gdy tylko zobaczyłem słowo grzybica.Nie byłem chory,osłabiony,nie brałem antybiotyków,ogólnie byłem zdrowy.Pytanie ogólne : jak się tego pozbyć? Planuję kupić jodynę,orofar,zmienić dietę.Jakie jeszcze leki bez recepty mogą mi pomóc? Coś do płukania ust?Herbaty ziołowe?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam
Radziłabym zacząć od wizyty u lekarza- stomatologa, laryngologa lub internisty. Leczenie na własną rękę może przynieść więcej szkody. Przede wszystkim na początku należy ustalić co to za dolegliwość- może to wcale nie grzybica.

0
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

przede wszystkim nie leczymy się sami
należy zgłosić się do periodontologa - to lekarz zajmujący się leczeniem chorób błony śluzowej jamy ustnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Najlepiej u lekarza zajmującego się chorobami błony śluzowej i dziąseł ( periodontolog ). Po przeprowadzonym badaniu wdroży właściwe leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy