Białe plamy na dłoniach a stosowanie leków na chorą tarczycę

Witam. Moja mama, babcia i ciocia chorowały (chorują) na nadczynność tarczycy , a moje wyniki wskazują na niedoczynność. Czy to możliwe ? Moja mama po lekach na chorą tarczycę dostała leki po których ukazały jej się na dłoniach białe plamy , czy można brać jakieś tabletki ' osłonowe' by takie plamy nie powstały ? Czy da się jakoś zapobiec tym plamom ? Czy wszyscy co mają chorą tarczycę i biorą leki 'dostają' takich plam ? Kobieta (22l.) Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jaki lek zażywa Pani mama? Proszę podać nazwę handlową lub nazwę substancji czynnej. Bez tej informacji odpowiedź na powyższe pytania dotyczące zmian skórnych nie jest możliwa.To, że u Pani w rodzinie występują tylko przypadki nadczynności tarczycy nie wyklucza możliwości wystąpienia u Pani niedoczynności.