Czy te plamy mają coś wspólnego z tarczycą?
Witam, zgłosiłam się do dermatologa z białymi plamami głównie na dłoniach, widocznymi od 1,5 roku. Mam także nieliczne plamy na nogach, stopach i kilka mniejszych na twarzy( nad brwią, powieka i obszar dookoła oka) oraz plamy w miejscach intymnych. Pani dermatolog stwierdziła ze to bielactwo (w rodzinie nie występowało) i zaleciła badania tarczycy. Badania wyszły w normie (jedynie widocznie podwyższone anty-TPO oraz lekkie zmiany na obszarach tarczycy widoczne w badaniu USG), endokrynolog zalecił jedynie kontrole badań za ok pół roku. I teraz się zastanawiam czy te plamy mają coś wspólnego z tarczycą czy to raczej jakieś bielactwo?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Łojotokowe zapalenie skóry
Łojotokowe zapalenie skóry to przykra dolegliwość. Objawia się niepokojącymi zmianami w obrębie skóry głowy. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego schorzenia.
Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.
www.lenartowiczclinic.pl