Piekące i uciążliwe plamy na dłonaich i stopach

witam ponownie! PISAŁAM JUŻ ALE NIE OTRZYMAŁAM JESZCZE ODPOWIEDZI ALE TO NIC BO OBJAWY SIĘ TROSZKĘ ZMIENIŁY. NA DŁONIACH I STOPACH POJAWIŁY MI SIĘ CZERWONE PLAMY KTÓRE STRASZNIE PIEKĄ (TAK JAK BY POGRYZŁY MNIE MRÓWKI), NA DŁONIACH NIE SĄ AŻ TAK UCIĄŻLIWE ALE NA STOPACH SĄ BARDZO UCIĄŻLIWE GDYŻ UTRUDNIAJĄ MI CHODZENIE CZASAMI JAK IDĘ TO TAK JAK BY PO ROZŻARZONYM WĘGLU PROSZĘ NAPISZCIE CO TO MOŻE BYĆ BO BARDZO UTRUDNIA MI TO CODZIENNE FUNKCJONOWANIE.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam,
Prawdopodobnie ma Pani wirusową chorobę wywoływaną przez wirusa coxackie. Zmiany skórne pojawiają się na skórze dłoni, stóp i w jamie ustnej ( czasami nie).
Choroba wirusowa ustępująca samoistnie. Choroba zakaźna, kontaktowa.

Z drugiej strony wskazane badanie np u lekarza POZ .
Być może inna choroba

KG

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty