Czerwone, swędzące i piekące plamy na stopach i dłoniach po prysznicu

Witam.Zaobserwowałam, że od prawie 2 tygodni po prysznicu robią mi się czerwone, swędzące, a raczej piekące plamy na stopach i dłoniach. Widzę, że plamy zaczynam mieć też i na rękach. Znikają po kilkunastu minutach. Zmieniłam żel pod prysznic i mydła i nic to nie dało. Miesiąc temu przebywałam w szpitalu, dostawałam m.in proxacin, ketonal, zomiren, furosemid, captopril, hydrocortisonum i metocard, a wcześniej w zamur i erdomed i cirrus. Czy może to być jakoś powiązane i skąd te ślady się wzięł..

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

opis wskazuje na alergię. Ciężko odpowiedzieć co może być przyczyną. Możliwe, że pod prysznicem rozwinęła się pieśń na którą jest Pani uczulona. Sugeruje wymienić mate pod prysznicem oraz dokładne jego wyczyszczenie środkami pleśniobójczymi.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.