Co mogą oznaczać pomarańczowe plamy na skórze?

Witam , od kilku dni pojawiają się na moich dłoniach i stopach pomarańczowe plamy. Taka sama sytuacja u męża. Plamy utrzymują się kilka godzin i znikają, poniżej pojawiają się znóww innych miejscach na dłoniach i stopach. Trwa to kilka dni. Nie da się tego oczywiście zmyć, jest to ewidentnie zmiana skórna. Oprócz zmiany koloru nie swędzi, nie boli... Nigdy nie mielismy przebarwien, a i tym razem nie wydaje mi się aby to było to... Proszę o pomoc, co to jest, co robić?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.