Co oznaczają swędzące plamy na skórze?

Na obu dłoniach mam nieregularne, chropowate, swędzące plamy. Stosowałam Loringen A - nie ma różnicy, Clotrimazol- ręce są wysuszone i jeszcze bardziej swędzą oraz są "sztywne" w miejscach zmian i mam uczucie "kłucia". Pojawia się swędząca chrostka, która ma wygląda jakby była kolka a później łuszczy się. tych chrost jest kilka. wW zgięciu kciuka nie widzę chrost a czerwoną plamę - swędzącą. Opuszki są jakby "pocięte". Proszę o pomoc

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.