Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć czerwone swędzące plamy na skórze rąk?

Mam 29 lat. Od kilku lat nieustannie zmagam się z chorobami skórnymi rąk. Raz miałam na nadgarstkach czerwone okropne plamy bardzo swędzące, później na łokciach a teraz najgorsze na wewnętrznej stronie dłoni bardzo popękane, chropowate i szorstkie. Leczę się co rusz u nowych dermatologów i nic. Proszę o pomoc!

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam,
Z objawów przedstawionych przez Panią wnoszę, że cierpi Pani na wyprysk kontaktowy. To częsta choroba osób używających rękawiczek lateksowych, często myjących ręce itp. Potrzebowałabym więcej informacji o Pani zawodzie i codziennych zachowaniach aby móc przypuszczać, który czynnik wywołuje u Pani zmiany. Tak czy siak najlepiej będzie wyposażyć się w mocno natłuszczającą maść, smarować ręce w każdej wolnej chwili a na noc nałożyć grubą warstwę maści i zawinąć ręce w folie spożywczą. Ranki na rękach należałoby przesmarować kremem zawierającym steryd. Oczywiście unikanie czynnika drażniącego jest podstawą skuteczności leczenia.
Pozdrawiam,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy