Białe plamy na rękach przy łupieżu pstrym

W sierpniu dostalam lupiezu pstrego. Jak wiadomo byly to czerwone plamy, ktore przez killa miesiecy smarowame roznymi preparatami przepisanymi przez dermatologa. Choroba chyba zniknela ale pozostaly widoczne białe plamy glownie na gornych rekach. Sa one dla mnie nieestetyczne. Boje sie ze one nie znikna . Biale plamy smarowalam mascia clotrimazolum ale sa nadal takie same czyli biale . a niedlugo lato. Czy one znikna wogole ?

Odbarwienia po przebytym łupieżu pstrym pozostaną dłuższy czas, wynikają one z pochłaniania przez grzyby barwnika skóry. Skóra po ekspozycji na słońce powinna się opalić równomiernie pod warunkiem , że łupież pstry jest wyleczony. Profilaktyka tej choroby to np. stosowanie emulsji Zoxiderm 1 x w tyg. na 20 min. wieczorem przed myciem.