Białe plamy na szyi u 3-miesięcznego dziecka

Mój syn (3 miesięczny) ma białe plamy na szyi. Wcześniej miał czerwone plamy od ulewania się mleka, więc smarowałam Linomagiem. A teraz zamiast czerwonych plamek, pojawiły się białe plamy, tak jakby były to odbarwienia od słońca. Czy teraz czymś smarować ww. przebarwienia? Czy Linomag mógł tak odbarwić skórę? Czy to może mleko, które się ulewało mogło spowodować przebarwienia? Co można z tym zrobić?

Skóra w obrębie zmian zapalnych po wygojeniu złuszczasie , dlatego pozostają odbarwienia pozapalne .Linomag jest dobrą maścią natłuszczającą, nie powinien prowokować odbarwień. Proszę nawilżać skórę np. Cicalfate repair creme .
pozdrawiam
Iwona Stajkowska