Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białe, swędzące strupki i bolące guzki na skórze głowy

Dziewczyna, 18 lat. Od paru lat mam strupki na głowie, na początku było tylko parę, teraz znacznie więcej. Strupki są białe, swędzą więc często je zdrapuje (nienaumyślnie). Gdy są zdrapane z rany sączy się maź, coś w stylu ropy. Nie śmierdzi, jakby nawet pachniała szamponem. Pod prawie każdym strupem znajdują się uwypuklenia, jakby gulki, gdzieniegdzie całkiem spore. Rany bolą.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Witam, 1. łojotokowe zapalenie skóry 2. łuszczyca należy rozstrzygnąć która diagnoza jest prawidłowa u dermatologa w gabinecie. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy