Białko w moczu, gorączkowanie u 5-latka
dziecko 5 lat.4 dni goraczke badanie moczu -białko, goraczka mineła powtórzyłam badanie moczu wraz z morfologia, białka brak CRP 19,2 Ob 72, Leukocyty w normie 6,5 ( co według mnie dziwne) zrobiłam Rtg klatki piersiowej ( wszystko ok) oraz usg jamy brzusznej, które również nic nie wykazała więc już zgłupiałam co robić lekarz kazał powtórzyć wyniki morfologi za tydzień, lekarz nie wprowadził leczenia bo nie wie na co, mam czekać. czy powinnam jechac na oddział do szpitala czy rzeczywiście czekąc

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam. Pojawienie się białka w moczu najprawdopodobniej wiąże z wystąpieniem gorączki - nie powinno pojawiać się w moczu po normalizacji temperatury ciała. Być może stan dziecka związany jest z zakażeniem wirusowym - w takich przypadkach często nie dochodzi do wzrostu poziomu leukocytozy oraz crp. Postępowanie w tej sytuacji uzależnione jest od tego jak wysoko gorączkuje dziecko - jeśli temperatura przekracza 38,5st. należy zgłosić się do szpitala, jeśli jest niższa można przyjąć postawę wyczekującą i dbać o systematyczne obniżanie temperatury dziecka oraz dopajanie go.