Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moje 3-letnie dziecko ma gorączkę od 3 tygodni?

Witam Moja córka ma 3.5 roku od 2 tyg ma goraczke bez innych objawów byliśmy u lekarza dała antybiotyk kazała czekać jeżeli nie przejdzie dzwonić znowu dzwoniłam 05.08 ponieważ nie przeszło dalej pani zmieniła antybiotyk na ceklor jest 10.08 córką dalej gorączkuje, do tego obudziła się z bólem brzuszka w nocy, co robić? To już zacznie się 3 tydzień od kad gorączkuje, panikuje już i chciałam jechać do szpitala lecz nie wiem czy tam mi pomogą.. Proszę o jaką kolwiek odpowiedź
KOBIETA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niewątpliwie tak długo trwająca gorączka jest niepokojąca i sugerowałabym ponowne skontaktowanie się z lekarzem – jeżeli temperatura ciała nie spada mimo zastosowania dwóch różnych antybiotyków. Tutaj odpowiedź na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugotrwala-goraczka-u-35-latka.

W medycynie istnieje taki termin jak gorączka o nieznanej etiologii, czyli FUO. Jest to gorączka trwająca ponad 3 tygodnie (choć niektórzy autorzy sugerowali, by w przypadku dzieci termin ten odnosić do gorączki trwającej dłużej niż 7 dni), w odniesieniu do której, mimo diagnostyki, nie sposób ustalić przyczyny.

Niemniej warto wykonać badania – morfologia krwi z oznaczeniem CRP, OB oraz badanie moczu – być może wskaże to powód pojawienia się gorączki i pozwoli na dobranie odpowiedniej metody leczenia. O gorączce u dzieci traktuje ten artykuł, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/wysoka-goraczka-u-dziecka-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy