Co robić z tą nawracającą gorączką?

0d 3 dni meczy mnie gorączka bez innych dolegliwosci procz osłabienia. Maksymalnie 38,5. Po zarzyciu paracetamolu goraczka spada ale po jakims czasie znowy sie pohawia. Czy powinnam sie tym niepokoic?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

gorączka to jeden z najczęstszych symptomów, które towarzyszą przeziębieniu lub grypie i jest naturalnym objawem obrony organizmu, który został objęty stanem chorobowym. W przypadku infekcji wirusowych, może utrzymywać się nawet tydzień. Do innych możliwych przyczyn zalicza się bakterie, pasożyty, czy też reakcję alergiczną. W Pani przypadku temperatura utrzymuje się już trzeci dzień, dlatego jeżeli pomimo podawanych leków, czy robionych okładów, konieczna może okazać się wizyta u lekarza rodzinnego, który będzie mógł przeprowadzić szczegółowe badania, postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Do czasu wizyty u lekarza, w przypadku gdy gorączka w dalszym ciągu będzie się utrzymywać, warto zastosować domowe sposoby na jej obniżenie, o których można przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-goraczke

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów abcZdrowie na pytani o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawrot-goraczki-u-33-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sposoby-na-obnizenie-wysokiej-goraczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.