Co zrobić z tą biegunką i gorączką u dziecka?

Od paru dni dziecko ma biegunkę robi rzadkie kupki 4-5 razy dziennie wczoraj koło godziny 20 dziecko miało gorączke 39,5 zmartwiło mnie to ponieważ teraz panuje ten koronawirus ale żadnych w sumie innych objawów jak biegunka i gorączka syn nie ma podałam dziecku syrop po jakimś czasie spadła temperatura do 37 poszliśmy spać lecz o godzinie 2 przebudziłam się syn rozpalony sprawdziłam temperaturę 39,8 wiec podałam mu druga dawkę syropu. Syn ogólnie ma ponad rok, dalej karmie piersią wiec dałam mu mleka i jeszcze wody żeby dać mu jakieś płyny aby się nie odwodnił. Bardzo się martwię, nie wiem co mam zrobić, ponieważ przez tego wirusa boje się udać do lekarza co zrobić w takim przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Witam, Pani strach w obecnej sytuacji jest uzasadniony – natomiast proszę pamiętać, że w sytuacji, gdy chodzi o małe dziecko warto przede wszystkim skonsultować się z lekarzem pediatrą. Być może jest to jakaś infekcja, z którą organizm dziecka walczy przy pomocy gorączki, czasami również wyrzynające się zęby dają takie objawy. Niestety trudno jednoznacznie to ocenić, niemniej proszę pamiętać o podawaniu dziecku płynów, aby uniknąć odwodnienia. O możliwych przyczynach gorączki przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/wysoka-goraczka-u-dziecka-co-robic a tu znajdzie Pani również sposoby na zbicie wysokiej gorączki: https://portal.abczdrowie.pl/gdy-dziecko-ma-goraczke. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.