Biegunka i śluz z odrobiną jasnej krwi

Witam. Miałam dziś biegunkę, odwiedziłam WC około 6 razy w ciągu godziny, ostatnie dwa razy czułam parcie ale nie miałam się już czym wypróżnić i poleciała sama woda, podczas ostatniego razy wyleciało trochę śluzy z odrobiną jasnej krwi. Powinnam się martwić ? Może po prostu się nadwyrężyłam i w wyniku parcia pękło jakieś niewielkie naczynko ? Nigdy wcześniej nie miałam krwi w stolcu. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dolegliwości się utrzymują proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Jeżeli krew była jednorazowo podczas biegunki to może wynikać z biegunki. Jeżeli się powtórzy proszę koniecznie udać się do lekarza.